Kochanych Rodziców mam

Asia – Może ja tylko zacznę ;) To co Marcin napisał jest Naszą wspólną obserwacją tego co dzieję się wokół Nas. Dotyczy Naszych przyjaciół, znajomych, a może i Nas samych? Ja na szczęście dostaje kilogramy zdrowego wsparcia od moich rodziców, ale wiem że nie u wszystkich i nie zawsze tak bywa..

Marcin – Na niejednym weselu można było usłyszeć ten szlagier, który chyba najtrafniej oddaje podziękowania dzieci względem rodziców. Za co? Najogólniej rzecz ujmując za życie i całokształt. No ok, całokształt ale w zasadzie czego? W moim mniemaniu rodzic to najtrudniejszy zawód świata. Rola życia, w której albo będziemy świetnym aktorem albo gwiazdą jednego sezonu. Zawód, który łączy w sobie funkcje nauczyciela, lekarza, psychologa etc. Dla dziecka jesteśmy pierwszymi, którzy dają mu ciepło naszych serc. Pierwszymi, których nasze dziecko obserwuje i zaczyna naśladować. Oferujemy mu to co sami mamy najlepszego do zaoferowania. Wspieramy, doradzamy, pocieszamy je kiedy jest źle i cieszymy się razem z nim kiedy odnosi pierwsze sukcesy i jest szczęśliwe ze swoich osiągnięć. Na mapie życia rodzice niejednokrotnie stanowią jeden z elementów układanki naszych niepowodzeń i sukcesów. Dlaczego? Jeżeli pierwszym wychowawczym środowiskiem, w którym się uczymy wszelkich społecznych zachowań jest rodzina to stanowi ona pierwsze źródło naszej samooceny, wiary w samego siebie i własne możliwości. Nie wiem czy kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście ale pomyślcie ile razy w ciągu Waszego życia rodzice byli z Was dumni i Wam o tym powiedzieli. Jak wsparcie i okazywana miłość wpłynęła na Wasz emocjonalny rozwój, na podejmowanie decyzji i dorosłe życie. Kończymy studia, staramy się znaleźć dobrze płatną pracę i partnera, ale czy jesteśmy szczęśliwi z tego co osiągnęliśmy, jeżeli za plecami słyszymy ciągłe niezadowolenie rodziców. Dlaczego takie studia, dlaczego tylko jeden kierunek? Może poszukaj innej pracy gdzie lepiej zarobisz? Ten Twój partner to jakiś dziwny, na pewno znajdziesz sobie kogoś innego lub czas najwyższy kogoś sobie znaleźć! Tak kochani rodzice jestem szczęśliwy i cieszę się, że wy też się cieszycie..

Zapraszamy Was na Naszego fb!


https://www.facebook.com/spokojniimpetycy

M.

Informacje o Aśka i Marcin

Młodzi, szczęśliwi, zakochani, kochający życie ludzie :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Coś mądrego, Życie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Kochanych Rodziców mam

 1. Kto potrafi nas lepiej zmotywować od rodziców… ;)

  • Oj tak – moi rodzice potrafią to zrobić idealnie i za to jestem Im bardzo wdzięczna! :))
   Ale znam takie przypadki, gdzie jedynie się demotywuję, a to już jest smutne i przykre..

 2. moi rodzice na szczęście zazwyczaj są ze mnie dumni, nigdy też nie wtrącają się do mojego życia prywatnego i kiedy mam problem, mogę na nich liczyć :) W ogóle, to zawsze powtarzam, że mnie i moją siostrą dobrze wychowali. Na pewno niejedokrotnie zdarzały się chwile gorsze, ich pomyłki, moje pomyłki, ale to chyba normalne :)

 3. choć to, o czym piszesz rzeczywiście czasami ma miejsce, to jednak krytykę (oczywiście tę konstruktywną) łatwiej znieść od osób nam najbliższych, którymi kieruje chęć pomocy, choć czasami może nie takiej oczywistej. mam to szczęście, że z rodzicami rozumiem się świetnie, ale jak każdy czasem zdarzy się jakieś nieporozumienie. zawsze wtedy staram się pamiętać, że wszystko co mówią, mówią przez wzgląd na moje dobro, wtedy łatwiej jest mi to zrozumieć :)

 4. Zgadzam się z tym wszystkim w 100%, mimo, ze już nie jestem w buntowniczym wieku to czasem i tak mam wrażenie że rodzice chcą mi zrobić krzywdę w życiu, ale potem sobie uświadamiam, że przecież oni chcą aby było mi jak najlepiej – tylko niestety pojawia się rozbieżność interesów i światopoglądu…

 5. zabrzmię banalnie, ale.. Masz rację!
  Rodzice cholernie duży wpływ mają na nas w życiu, duży, oj duży!

 6. ~napiecyku pisze:

  Tak, jest w tym jakaś prawda…rodzice zawsze chcą dobrze dla swoich dzieci, ale często są w tym nadgorliwi:))

 7. ~Magda C. pisze:

  Rodzice mają ogromny wpływ na dziecko. Wychowują je od urodzenia, znają, kształtują, zapełniają białą kartkę… Coś w tym jest, że potem bywa różnie. Albo mamy wspaniałych i wspierających rodziców albo jak najszybciej chcemy od nich uciekać. Jednak jedno jest pewna – zawsze będziemy zawdzięczać im życie i nie należy o tym zapominać.

  PS Polubione :)

 8. Bycie rodzicem to najpiękniejszy zawód świata – wiem to z doświadczenia. I najbardziej odpowiedzialny:)

 9. ~wiolucja pisze:

  No i niech no tylko ich zabraknie w naszym życiu….

 10. ~weronika pisze:

  Co rodzice to pomysł na wychowanie i nie zawsze na pozytywne wychowanie.

 11. ~Ania P pisze:

  Nikt nie jest idealny, zarówno my jak i rodzice ;-)

 12. ~natalia pisze:

  tak to prawda rodzic ma bardzo poważną rolę w życiu, aby przekazać swoim dzieciom największe wartości jakie są w życiu i zaszczepić w jego sercu bycie dobrym człowiekiem :)

 13. ~Bina! pisze:

  moi rodzice mnie wspierają i bardzo mnie to cieszy :) przemilczeli moje kiepskie decyzje, doradzili, pomogli.. instytucja rodzica to musi być ciężki biznes :D

 14. ~jarek89 pisze:

  no tak, rodzice nie zawsze dają Nam tego czego oczekujemy albo/i nie mówią tego co chcielibyśmy usłyszeć, a wręcz przeciwnie słyszymy krytykę, niezadowolenie z ich strony, ale czy nie możemy zmienić tego w motor napędowy, siłę do działania aby pokazać „im”, tym najważniejszym, że damy sobie radę? Myślę, że trzeba to tak odbierać, a raczej nauczyć się tak to odbierać. Może wtedy usłyszymy te słowa na które czekamy :)

 15. ~Maks pisze:

  Każdy ma jakieś wady. Nasi rodzice też mają ich sporo. Ale rodzice to zawsze rodzice i każdy ich potrzebuje.
  Najgorzej mają dzieci wychowujące się w domach dziecka albo w niektórych rodzinach zastępczych..
  Pozdrawiam:)

 16. ~Ina pisze:

  Na szczęście wesele mojego brata obyło się bez tego typu szlagierów ;)
  Ehhh,skąd ja to znam ;/ u mnie tak z babcią u której mieszkałam było ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>